z aktuálního číslaobsah nejnovějšího přibaleného dvdstarší číslainformace o předplatnémkontakt

Co najdete na DVD v Rider Magazine 4/2011
(NA STÁNCÍCH OD 8. 12. 2011)

dvd.jpg, 82kB

TT 2011

TENTOKRÁT JE PŘÍLOHOU
RIDERU DVD:
TT 2011
Dokument první třídy

Stejně jako každý rok se i letos na ostrově Man konal nejextrémnější závod, jaký můžete na silniční motorce absolvovat, tedy Tourist Trophy. Tradičně kolem trati nechyběla ani kompletní sestava kamaramenů z týmu Duke Video, který má celý dokument na svědomí a výsledek je stejný jako samotná TT – úchvatná a napínavá akce od začátku do konce.

 

Po upozornění, že nemáte placku kopírovat, jinak si vás najde FBI a zavře vás na Guantanamo, se na zajímavě udělané 3D mapě ostrova seznámíte s tratí. Ta vede pěknou dálku přes větší část ostrova, jede se přes civilizaci, po údolí, hřebenech a když máte představu, přepíná Duke Video na onboard Johna McGuinnesse a jízda začíná. Man je jednoznačně nejvýznamnějším roadracingovým závodem, takže o motivaci je sotva nouze a není metr, kde by se nejelo naplno. Kameramani nezapomněli ani na zobrazení neopakovatelné atmosféry, která na celém ostrově během závodního týdne panuje, a jak to vidíte, hned byste chtěli být na TT aspoň jako turista. Největší masakr se odehrává samozřejmě na trati, kvalitní ostrovní asfaltky dovolují držet plyn na hranici a jezdci předvádějí věci, u kterých zůstává rozum stát. Šedesátikilometrový okruh obsahuje kompletní škálu silničních nástrah, od pomalých utahováků, přes rovinky v maximální rychlosti, zatáčkovité okresky nebo úseky obydlenými oblastmi. V některých pasážích dosahují superbiky rychlosti až tří set km za hodinu, jinde zas létají vzduchem a někde závodníci letí šílenou rychlostí několik desítek centimetrů od zdi. Na letošní ročník se Duke Video připravilo i pokud jde o výběr míst, ze kterých se natáčelo a jako vždy nechybí ani efektní sledovačky z vrtulníku. Že si filmaři pronajali helikoptéru, oceníte hlavně u kopcovité sekce a u záběrů z městské oblasti si naopak užijete zařazené zpomalené záběry. Vedle bojů v nejsledovanější třídě nebyly ošizeny ani ostatní kategorie a tep vám zvednou třeba sajdkáry, do kterých byste se neposadili ani za peníze.

S celým dokumentem si seskupení Duke Video opravdu vyhrálo, dát dohromady 240 minut toho nejzajímavějšího ze závodního týdne musela být práce neuvěřitelná a shrnutí letošní TT je rozhodně vydařená záležitost.

SCREENSHOTY Z FILMU
TT 2011

1.jpg, 14kB 10.jpg, 21kB 11.jpg, 39kB 12.jpg, 26kB 2.jpg, 14kB 3.jpg, 23kB 4.jpg, 18kB 5.jpg, 15kB 6.jpg, 19kB 7.jpg, 24kB 8.jpg, 20kB 9.jpg, 17kB