z aktuálního číslaobsah nejnovějšího přibaleného dvdstarší číslainformace o předplatnémkontakt

Rider magazine Rider magazineRider magazine Rider magazine Rider magazine

V čísle 3/2011 mimo jiné najdete

Casey Stoner - Kluk z Kurri Kurri

V australském maloměstě Kurri Kurri se před šestadvaceti lety narodil závodník, který se stal prvním mistrem světa v době, kdy MotoGP přešlo z litrů na osmistovky. Nejde o nikoho jiného než Casey Stonera, který se v pětitisícovém městečku dlouho nezdržel a brzy se z osady ležící kousek od západního pobřeží Nového jižního Walesu začal stěhovat za lepším závoděním.

Grand Prix ČR Brno: Stoner v ráži

Casey Stoner v Brně ukázal, že to s letošním titulem myslí vážně. Po přestupu k Hondě je k neudržení a na Masarykově okruhu bezkonkurenčně vyhrál před stájovým kolegou Doviziosem a „afromanem“ Simoncellim.

Michal Kadleček: Ten, co viděl svět

Dnešní představení jednoho z členů české krosové špičky se zaměřilo na Michala Kadlečka, který se v republice za mládí moc neohřál a jak to šlo, začal závodit v mistrovství světa, kde jako jeden z mála jezdců své éry odjel několik kompletních sezón. Navíc v dobách, kdy byl úspěch vůbec projít kvalifikací, která byla sítem někdy až pro devadesát střelců. V tomhle kontextu Michal často bodoval – po přechodu do velkých objemů byl několikrát na stupních vítězů a vedle toho už několikrát zužitkoval svoje zkušenosti na Šestidenní, naposled letos vítězstvím v soutěži klubových týmů.

RED BULL X-Fighters Poznaň

Seriál Red Bull X-Fighters je pojmem, který na jezdce i fanoušky FMX působí jako magnet, a i když jde o celosezónní záležitost, každý závod má svojí vlastní atmosféru, specifickou trať a publikum lišící se národnost od národnosti, místo od místa.

WSBK Brno 2011: Italský masakr

Závod mistrovství superbiků je jedním ze zlatých hřebů, který se na domácích autodromech koná. Kompletní cirkus WSBK rozbalil své stany v zázemí brněnského autodromu v polovině léta a Italové Max Biaggi a Marco Melandri vzali jihomoravský okruh nekompromisním útokem.

24 hodin s Lukášem Peškem

Dnešní díl nekonečného seriálu „24h s někým“ je v několika směrech jiný než ostatní. Za prvé tím, že se v něm poprvé objevuje závodník na silničních motorkách, a za druhé kvůli tomu, že z 24 hodin jsou hned tři dny.

Aprilia Tuono V4R APRC - Jedno tělo, dvě duše

Přesto, že italská Aprilia neměla do představení prvního Tuona s naked biky žádné velké zkušenosti, získal si tenhle naháč prakticky přes noc velkou slávu.

BMW S1000RR - Dálniční katapult

V posledních deseti letech se německá továrna rozhodla, že nadobro změní svojí pověst výrobce motorek pro německé strejce. Kromě výrazného zmodernizování klasických boxerů se v továrně zaměřili na čtyřválce a po několika cestovních kouscích nadešel před krátkou dobou čas na prvotřídní hardcore – litrový superbike RR.

Honda CB600F Hornet - Sršeň pořád sršněm

Jestli v nějaké třídě panuje ostrý konkurenční boj, tak jsou to nahaté šestistovky. V první řadě proto, že jsou dostupné. Prodává se jich tím pádem neuvěřitelné množství a velký odbyt je spolehlivým magnetem pro každou továrnu. Hornet v těchto vodách začal diktovat už v devadesátém osmém, dodnes nepřestal a díky další evoluci ani dále nepřestane.

HOT SHOTS

Michal Indi Dokoupil, Dave Molyneux, Daniel Sayle, Ryan Farquhar

Krosový svět zavítal do Čech - MX GP 2011 Loket

Tak... největší událost letošní motokrosové sezony v České republice je za námi. A to Mistrovství světa tříd MX1 a MX2 v Lokti nad Ohří. V roce 2008 jsem se sám tohoto závodu na divokou kartu zúčastnil a tak jsem plus minus věděl, na co se jako divák můžu těšit.

EMU Alltrack 500EFI - Injekce pro pštrosa

Po přelomu tisíciletí začaly karburátory ve velkém opouštět agregáty motorových vozidel a dostupné užitkové pětistovky byly jedním z posledních revírů mechanického míchání benzínu se vzduchem. Ale na elektroniku přecházejí i pětistovky kolem sta tisíc a na příkladu pštrosího půllitru jsme prozkoumali, jak moderní systém těmto strojům prospívá.

Erzberg Rodeo 2011 - Extrém nebo šílenství?

Přesto, že se po celém světě koná spousta enduro akcí a závodů, takovou megapověst jako Erzberg nemá snad nic. Nejde o to, že by třeba Šestidenní měla horší úroveň, ale rakouská sešlost je kromě závodění typická přidruženým děním a víc než o něco na způsob olympiády si můžete Erzberg představit jako motoristický Woodstock.

Kymco Maxxer 450i 4x4: Nezředěný adrenalin

Kymco na českém trhu nedávno oslavilo pět let úspěšného fungování, ale ve světě působí už více než 40 let. Je ostříleným tchajwanským harcovníkem, který produkuje skútry a čtyřkolky různých kategorií a velmi dobře umí i ty, které mají za úkol pobavit.

OffROAD Maraton - Ústí nad Labem

Pátý díl seriálu OffROAD Maraton 2011 se jel poslední srpnový víkend v Ústí nad Labem a šlo o druhý nejnáročnější závod sezóny. Auta absolvovala dvanáctihodinové klání, motorky a čtyřkolky čtyřhodinové. Titul absolutního vítěze ukořistil letos již podruhé Polaris tým se speciálem jedoucím ve třídě do 1000 ccm. Mezi čtyřkolkáři si pozici absolutního vítěze udržel Martin Miřejovský z kategorie Mistr Quad SP a v motorkářích zazářil Dan Galia z mistrovské kategorie E1.

Street Fighter Weekend Tournament

Jestli máte doma streeta a chcete si s ním občas někde zazávodit, měli jste u nás letos celkem šest šancí. Dvě akce ovšem překazilo počasí, takže soutěže tedy zbyly čtyři. Konkrétně šlo o všechny díly domácího seriálu Street Fighter Weekend Tournament a pokaždé šlo o dny, kdy se člověk královsky bavil od úsvitu do soumraku a často i dlouho po něm.

Pilníkovo pozdní odpoledne 6

V okamžiku, kdy nasedneš na motorku a zabereš za plyn, se z tebe stane dítě. Je to zvláštní pocit, který zná každý, kdo někdy nastartoval motokrosový stroj, nebo silniční mašinu. Je jedno, kolik je ti let, motorka tě prostě ovládne a chováš se jinak než v civilním životě. Kultovní kapela našich otců Katapult se v jednom ze svých songů ptá: A co děti, mají si kde hrát? Já na to odpovídám: Mají. U mě v tréninkovém areálu v Čerčanech. Právě tady jsem 20. srpna uspořádal šestý ročník FMX show s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne.

Plakáty

Casey Stoner, Streetfighter Weekend Tournament

Jak to vidí prezident

No comment...

Co najdete na DVD v Rider Magazine 3/2011

dvd.jpg, 82kB

Crusty Demons X

TENTOKRÁT JE PŘÍLOHOU
RIDERU DVD:
Crusty Demons X
Výroční šílenství

Kdo si pamatuje dobu, kdy jsme s otevřenou pusou koukali na první videa extrémistů z party Crusty Demons, těžko by přemýšlel nad tím, co bude za deset let. Najednou je dekáda pryč a co může být lepšího než si pustit první výroční DVD, které by se dalo shrnout tak, že punk a Crusty nikdy neumírají.

Romantický začátek tlouštíka Bubby vydávajícího se na ryby se po několika minutách mění v první demolici, kdy obtloustlík ničí svým obojživelným vozidlem pramici místního rybáře. Následuje první sestřih šíleností, které buď nechápete, jak mohl někdo ustát nebo případně přežít, a hned potom tu máme výběr toho nejlepšího, co ze sebe vydal legendární Crusty Seth Enslow. Po něm jde na scénu Ronnie Faisst a po několika dlouhých backflipech je na řadě několik dalších záběrů crashů jak z hororu. Třetí legendou zařazenou do úvodu DVD je jeden z otců freestyle motocrossu Mike Metzger a jeho backflipy do velké dálky berou dech. Ve výběru toho nejlepšího samozřejmě nemůže chybět ani Travis Pastrana, Twitch, Brian Deegan nebo Dan Pastor, který je taky úvodním letcem z první epizody odehrávající se ve freeridech po kalifornských kopcích. Tady je to hlavně o desítky metrů dlouhých letech, kdy si kolikrát říkáte, kde chce jezdec přistát. Po ježdění a létání opuštěnou přírodou je zařazen dokument z turné Crusty Nine Lives Tour a v několika halách se odehrávají věci, nad kterými zůstává rozum stát a mít přehrávač mozek, asi se v této fázi zasekne.

Extrémy a cestování
Motorky létají vzduchem, ať s řidičem nebo bez něj, backflipy jsou na denním pořádku, stejně jako výtržnosti, o kterých byste se báli i uvažovat. Z respektu k ostatním extrémním sportům dostává prostor i jezdec na sněžném skútru Christophe Vonal Vensleben, který na něm skáče dálky, že byste si mezi odrazem a dopadem stihli zapálit. Vzdálenost při skocích nešidí ani další sněžník Jimmy Blaze, který do letů zapojuje i backflipy, což vypadá na sněžném skútru hodně zajímavě. Jako oddech je tu další soubor šíleností plný zničených aut, motorek a lidí a poté další cestování, tentokrát na Nový Zéland. Tam se opět děje peklo na zemi a po návratu do USA připravili tvůrci zhruba desetiminutový sestřih z toho nejšílenějšího, co se ve Státech odehrává, od skejťáků na megarampě po demoliční závody aut, vleků i autobusů. Na uklidněnou volí Crusty opět útěk mimo civilizaci, tentokrát do Mexika, a vedle ostrého ježdění si můžete vychutnat hlavně neopakovatelnou krajinu. Romantickým létáním mexickou přírodou se výroční film blíží ke konci, na němž vás čeká jen představení jeho tvůrců, Jona Freemana a Dany Nicholson, kterým punk taky není cizí a záběry ze zákulisí to jen dokazují.

SCREENSHOTY Z FILMU
Crusty Demons X

1.jpg, 37kB 10.jpg, 26kB 11.jpg, 39kB 2.jpg, 31kB 3.jpg, 28kB 4.jpg, 20kB 5.jpg, 32kB 6.jpg, 36kB 7.jpg, 45kB 8.jpg, 30kB 9.jpg, 39kB